Nieuwe huurprijsberekening vanaf januari 2020
23 december 2019De Vlaamse regering heeft de regels voor het berekenen van de huurprijs voor een sociale woning veranderd. Hierdoor kan je huurprijs anders zijn vanaf 1 januari 2020.
Wat verandert er ?
1. Hoe we jouw inkomen moeten berekenen
We berekenen de huurprijs op basis van jouw inkomen. Hiervoor moeten we het inkomen van iedereen die in de woning woont volledig meetellen. Dus ook van ouders, grootouders, mensen met een handicap en werkende kinderen, behalve als ze nog kinderbijslag ontvangen.
2. Hoe we de waarde van jouw woning moeten berekenen
Om de waarde van je woning te bepalen, is een Vlaams model ontwikkeld dat de huurprijs die je zou betalen op de private huurmarkt berekent. Dit model houdt rekening met de kenmerken van jouw woning zoals de ligging, de ouderdom, het aantal slaapkamers, of je een tuin of terras hebt, enzoverder.
3. Voor een energiezuinige woning betaal je een energiebijdrage
Als jouw woning energiezuiniger en milieuvriendelijker gebouwd is, dan verbruik jij als huurder minder energie en bespaar je geld. Hiervoor betaal je een kleine bijdrage. Die bijdrage is altijd lager dan wat je uitspaart in je energieverbruik.
De nieuwe werkwijze voor de huurprijsberekening vind je ook terug in dit filmpje:
Ga hier naar de pagina met meer uitleg over de nieuwe huurprijsberekening.
In januari 2020 krijg je van ons een brief met jouw herberekende huurprijs.
Heb je hier vragen over?
In januari zijn we op 6, 7, 13 en 14 januari de volledige dag open (9u - 12u en 13.30u - 16.30u). Je kan dan zonder afspraak langskomen om je huurprijsberekening te bespreken.
We zijn ook elke dag telefonisch te bereiken van 9u - 12u en van 13.30u tot 16u.
Een email sturen kan ook naar verhuur@nieuwdak.be.